Bir Gülümseme Yeter

By | 10 February 2014

Gerçekten bir gülümseme yeter.. Sizi kaşınızdakini etrafınızı mutlu etmeye sakinleştirmeye yeter..

Daha önce çalıştığım bir iş yerinde telefon ile konuşma müşteri karşılama üzerine bir eğitim almıştık.. Bir sticker vermişlerdi bilgisayarımızın ekranına yapıştırmak için ve üzerinde şöyle yazıyordu ” gülümsemeyi unutma”.. Gerçekten de her telefonu açışımda yazıyı görünce ister istemez gülümsüyordum ve yaptığım görüşmeler güzel geçiyordu . Çünkü gülümseme esnasında yüzünüzde oluşan mimikler konuşmanıza da bir pozitiflik katıyor .. Olumlu olarak da yansıyor.. Siz ne kadar agresifleşirseniz negatif yaklaşırsanız konuşmalara karşıdan da o kadar negatif tepki ve enerji alırsınız..

En daralmış sıkılmış anınızda bile bir bebeğin gülümsemesi tüm enerjinizi tüm keyfinizi yerine getirmez mi? Yada moraliniz bozuk bir işin içinden çıkamadığınız bir anda sevdiğiniz sözlerine değer verdiğiniz bir arkadaşınızın omzunuza dokunup gülümseyerek “hallederiz sıkma canını” dediğinde yüreğinize su serpilmez mi?

Insan ilişkileri aslında bu kadar basit. Gülümseyin ve sevgi ile yaklaşın.. Inanin ve size inananları yanıltmayın.. Sadece bu , hepsi bu..

Hadi sağlıkcakla gülümsemeyle kalın.

4 thoughts on “Bir Gülümseme Yeter

 1. İlkay Özberk Balkay

  Teşekkür ederim kocacım.. Ellerine sağlık..

  1. İlkay Özberk BALKAy Post author

   Canım babam teşekkür ederim …
   İnşallah güzel şeyler yapacağız 🙂

Comments are closed.